نکاتی برای جذاب شدن ناخن

مجموعه: ناخن

نکاتی برای جذاب شدن ناخن

سالم نگاه داشتن ناخن به دلیل کاربرد فراوانش در روز بسیار ضروریست. یکی از بهترین روشها استفاده از کرم و روغن های گیاهی می باشد. بدین صورت…

داشتن ناخن های جذاب با انجام نکات زیر

ناخن ها به دلیل کاربرد فراوان آن ها در طول روز دارای اهمیت بوده و برای سالم نگه داشتن آن بهترین روش استفاده از کرم و روغن های گیاهی بر روی ناخن ها است.

روش بهتر و مفید برای داشتن ناخن های سالم و محکم ، مالیدن کرم دست و روغن های گیاهی بر روی ناخن و پایه ناخن هر بار پس از شستشوی دست که باعث استحکام ناخن می شود.

روش دیگر طریقه سوهان کردن ناخن ها است که با یک حرکت از طرفین به سمت مرکز ناخن، ناخن ها را در آب گرم فرو کرده و قبل از لاک زدن نیز دستان خود را بشویید.

اما برای تقویت ناخن استفاده از دانه های بلال توصیه میشود. بلال که به علت داشتن گوگرد، سیلیس، آهن ، کلسیم و به علت سرشار بودن از ویتامین B برای ناخن بسیار مفید می باشد، بنابراین استفاده از آن چه به صورت خوراکی و چه به صورت ژله مفید است.

برای درست کردن ژله ی بلال ابتدا دانه ها را از میوه شان جدا کرده و سپس خوب له کرده و مقدار کمی شیر به آن اضافه کرده و می گذارید تا حدود یک ساعت بماند و بعد آنرا با فشار از صافی رد کرده و ژله بدست آمده را بر روی ناخن ها می مالید و این ژله از ترکیدن و گوشه کردن ناخن ها نیز جلوگیری کرده و باعث تقویت آن می شود.

نکاتی برای جذاب شدن ناخن

بسیاری از راهنمایی های که برای مراقبت از ناخن ها در اختیار مردم قرار می گیرد عملاً به ناخن ها آسیب می رساند ناخن ها به دلیل کاربرد آن ها در طول روز بسیار حائز اهمیت است برخی لاک های براق کننده ناخن که حاوی مواد تقویت کننده است باعث سختی و انعطاف ناخن ها می شود.

منبع: sadafnews.com